بیضه پایین نمیماند تاریخ : 1394/11/04 زمان : 22:53
کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام آقای دکتر،پسرم یکسال و9ماه داردنیازبه عمل دارد میخواستم اگه بشه خودتون زحمتشو بکشید دفترچه بیمه سلامت دارم به خاطراون میگم باآرزوی سلامتی برای شماوخوانواده محترمتان.

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر در خدمتم. 

کاربر : تاریخ : ساعت :

با عرض سلام و خسته نباشید.پسر من یکسال و نیمه هستند.طبق سونوگرافی گفتند بیضه ها بالا هست پیش جراح کودکان بردم و با بررسی بیضه ها گفتن اصلا مشکلی نداره.آقای دکتر من اکثر اوقات که بچه رو چک میکنم بیضه ها رو لمس نمیکنم ولی بضی مواقع پایین میاد.و زمانی که مریض باشه یا توی حموم توی لگن آب گرم باشه هم پایین میاد.حالا میخوام بدونم واقعا مشکلی نداره بعضی وقتا بیضه بالا باشه بعضی وقتا پایین باشه؟؟؟

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر به این حالت بیضه شناور یا آسانسوری گفته می شود فعلا اقدام عاجل نیاز ندارد ولی حتما باید تحت نظر پزشک معالج خود باشید.

کاربر : تاریخ : ساعت :

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میگذارید
خدمت شما عرض کنم پسرم 2 سال و سه ماهشه در یک سال و نیمگی طبق سونوگرافی بیضه ها در کانال قرار داشت اما من خودم بعضی مواقع بیضه ها رو حس می کردم و بعضی مواقع هم نه. پسرم رو در تیر ماه خدمت شما آوردم و با توجه به اینکه هوا خیلی گرم بود اون روز بیضه ه کاملا پایین بود و شما بعد از معاینه فرمودین احتیاج به جراحی نداره منم خدمتتون عرض کردم که بیضه ها رو بعضی مواقع حس نمیکنم شما هم فرمودین مشکلی نیست و اگر خواستم میتونم 7-8 ماه دیگه برای چک کردن خدمتتون برسم.آقای دکتر خیلی استرس دارم این بیضه ها احتیاج به جراحی ندارن ؟؟؟؟؟

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر با توجه به معاینه فیزیکی و تایید استقرار هر دو بیضه در کیسه، جای نگرانی نیست. نیاز به معاینه مجدد و بررسی دوره ای دارد.

کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام خسته نباشید پسر دوساله دارم که گاها بیضه چپش بالا میرود ودقسمت بالااستخوان شرمگاه متمایل به کشاله ران قرار میگیره بعد که به اون قسمت دست بکشی بیضه دراون قسمت که بالا رفته لمس میشه کرد وگاهی سه ساعت بعد میاد پایین ممنون میشم راهنمایی کنید

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر به این حالت بیضه شناور گفته می شود.نیاز به معاینه و پی گیری دارد.

کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام پسری سه ساله دارم که بیضهایش مانند آسانسور بالاوپایین میرودبه چندمتخصص مراجعه ولی جواب واضح وروشنی بیان نکرده اند دراکثرمواقع بهعنوان مثال درحالت ایستاده بیضه هادر بالاقرارداردودرخواب پایین خواهشمنداست راهنمایی نمایید تادر این مورد تصمیمات لازم رااتخاذنماییم

تاریخ : ساعت :

با سلام وتشکر مبحث چالش زایی در جراحی کودکان است نیاز به پی گیری و معاینه دارد. توسط همکاران عزیز درست راهنمایی شدید.

کاربر : تاریخ : ساعت :

بیضه بالارونده در دوو نیم سالگی ایا برای جراحی دیر نیست...پسرم عقیم نشده است

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر  لزوما دیر نیست نگران عقیمی نباشید.

کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام.من یک پسر ۴ساله دارم که بار اول وقتی ختنه شد پوستش رو زیاد برداشتن ظاهرا و التش به داخل کشیده میشد دوباره عمل کرد این بار التش به شدت قبل داخل نمیره ولی یکم از حد طبیعی کوچکتر شده تقریبا ۳سانت هست خیلی غیر طبیعی هست؟.و مشکل دیگه اینه که بیضه هاش در حالت عادی دیده نمیشه ولی بعد از حمام کاملا دیده میشه دو بار هم متخصص ارولوژی معاینه کرده و گفتن مشکلی نیست.میخواستم ببینم واقعا مشکلی نیست یا احتیاج به درمان داره

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر، احتمالا فرزند شما مبتلا به آلت تناسلی دفن شده است که در کودکان نسبتا چاق نگرانی خاصی وجود ندارد. ولی برای تشخیص قطعی نیاز به معاینه دارد. اگر طی 24 ساعت در اکثر موارد بیضه ها داخل کیسه قرار نداشته باشند باید جدی تلقی شود.

کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام دکتر عزیز لطفا" جواب بدید خیلی نگرانم پسرم نه سال داره بیضه اش آسانسوریه ولی اغلب بالاست هر چند خیلی پایینه و با یک نفس کشیدن عمیق پایین میاد ولی باز بالا میره چکار کنم

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر بیضه های شناور در صورتیکه اغلب مواقع در محل کیسه بیضه قرار داشته باشند جای نگرانی ندارد. برای تایید تشخیص نیاز به معاینه و در صورت لزوم انجام سونوگرافی است. 

کاربر : تاریخ : ساعت :

با سلام خدمت دکتر غروبی عزیز,ما حدودا دو ماه پیش تهران آمدیم و نوزادمان که بیضه راستش بالا بود را در بیمارستان مفید عمل کردیم,حالا بعضی مواقع انگار بیضه اش بالاتر از دیگری و کوچکتر است ,اصلا داخل کیسه بیضه کاملا با بیضه دیگر متفاوت است,البته یک هفته بعد از عمل خدمت خودتان رسیدیم و فرمودید مشکلی ندارد,چند وقت پیش هم بردیم کرمانشاه پیش اورولوژی وگفت خوبه, میخواستم بدانم نیاز به اقدام درمانی دارد؟با تشکر

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر احتمال غیر قرینه بودن سایز و پوزیش قرارگیری بیضه در کیسه  وجود داشته و نگرانی ندارد. هر 6 ماه باید ویزیت شود.

 

کاربر : تاریخ : ساعت :

با عرض سلام
اقاي دكتر پسر من تو سن ٢/٥ سالگي عمل بيضه انجام داده داخل كانال بود ولي پايين نيومده بود
الان ٦ سالشه ولي به نظرم بيضه هاش رشد قابل توجهي نداره
اندازه بيضه مهم است يا نه ؟؟
ممنون از شما

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر اندازه بیضه با معاینه و سونوگرافی تعیین می شود.

کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام خسته نباشیدشوهرم سی ودوسالشه وبیضه چپش اکثرمواقع بالاس بایدچکارکنیم آیاشوهرم ناباروره

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر اگر پایین نیامده باشد نیاز به عمل دارد. با توجه به اینکه یک طرفه است ناباروری ندارد. در صورتی که شناور باشد گاهی در کیسه و گاهی بالا باشد و موجب درد بشود نیاز به فیکس کردن دارد.

کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام اقای دکتر ..ببخشید پسر دو ساله ای دارم که از چند ماهگی دارای بیضه اسانسوری هست و تا به امروز خیلی کم ان هم در حمام اب گرم هردو بیضه کنار هم در جایشان دیده می شوند من مقیم ایتالیا هستم و متخصص اینجا کنترل سالیانه را پیشنهاد داده اندو مورد خاصی را ذکر نکرده اند اما من نگران هستم تا چه سنی این وضعیت را باید چک کرد؟و معمولا این مشکل در چه سن پسر بچه ها حالت فیکس پیدا میکند ؟من میترسم مشکلی برای ناباروری و سلامت پسرم ایجاد شود لطفا مرا راهنمایی بفرمایید تا در اولین فرصت به ایران خدمت شما برسیم...ممنونم

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر بیضه رترکتایل یا شناور معمولا تا 4 الی 5 سالگی نیاز به عمل ندارد. هر 3 ماه نیاز به معاینه دارد البته زمان بالا ماندن در 24 ساعت بیش از 8 ساعت باشد اهمیت بالینی پیدا کرده و باید جدی تلقی شود.اگر پاسختان را نیافتید، پرسش خود را برای من بفرستید.


نام :

پرسش :

کد را در کادر زیر وارد نمائید :


آمار بازدید