غده گردنی تاریخ : 1394/06/03 زمان : 19:26
کاربر : تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر از مطالب قابل استفاده و خوبتان، پشت گردن دخترم در دو طرف همیشه غده های کوچک و گاهی بزرگ که برجسته و قابل دیدنه در می آید. گاهی سرما خوردگی هم ندارد ولی باز هم دیده میشود. اندازه اش چقدر باید بزرگ باشد که خطر داشته و بررسی لازم باشد؟ دخترم 8 ماهه است.

تاریخ : ساعت :

سلام، این غدد لنفاوی به طور معمول در کودکان وجود دارد. در صورتی که بزرگی غدد لنفاوی بیش از 3 سانتی متر باشد، قوام آن سفت باشد و بی حرکت باشد به لحاظ جراحی اهمیت پیدا می کند.

کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام، خدمت جناب دکتر غروبی
پسر من پارسا به علت سندرم نفروتیک از نوع مينيمال چنج مدت چهار ساله که تحت نظر دکتر دلیرانی و الحمدلله بیش از دو سال و نیمه که هیچ عودی نداشته. یک ماه پیش سرما خورد و برای اولین بار یکی از غدد لنفاویه گردنش برجسته شد. دکتر دلیرانی معاینه کرده و فرمودند ممکنه دو سه ماه هم طول بکشه تا از بین بره و گفتند در صورتی که بزرگ و یا سفت شود جای نگرانی دارد و در غیر این صورت نگران نباش. ( در همین دوره سرماخوردگی ازیترو خارجی خورد)و در این مدت تغییر سایز نداشت.
از طرفی پارسا آخراین هفته سرما خورد و دکتر تا دوشنبه تهران نیستند من به کلینیک پگاه بردمش خانم دکتری که معاینه اش کردند که اتفاقا متخصص گوش و حلق و بینی بودند، ایشان گفتند یک غده لنفاوی 1/5 میلیمتری داره، تجویزشان سفکسین و بعد از اتمام آن مراجعه مجدد و در صورت کوچک نشدن آزمایش خون بوده است. من بسیار سردرگم و خیلی خیلی نگران شدم. لطفاً راهنمایی بفرمایید

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر بزرگی غدد لنفاوی در کودکان شایع است  غالبا خوش خیم بوده و خود به خود خوب می شوند.  نیاز به معاینه و بررسی بیشتر برای اظهار نظر قطعی دارد.

کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام اقاي دكتر ممنون وقت ميزاريد و به سوالات جواب ميديد پسرمن 4سال و مشكل الرزي داره ومدام غدد لنفاويش ورم داره وشبها تو خواب مدام عرق ميكنه .من خودم مشكل تيروييد دارم ولي خوشبختانه تودش خوش خيم و كوچيك .و زمان بارداري لوتيروكسين مصرف كردم الان بايد پسرمو چكار كنم ايا مشكلش خطرناك.تمام سال ورمو يك طرفش داره ولي سرما ميخوره بزرگتر ميشه و الانم دوطرفش شده شبها تو خواب خر خر ميكنه ممنون ميشم راهنمايي كنيد

تاریخ : ساعت :

با سلام و تشکر با توجه به شرح حال مطروحه نیاز به جراحی نداشته به منظور اظهار نظر قطعی نیاز به ویزیت دارد.

کاربر : تاریخ : ساعت :

سلام آقای دکتر
دختر نه ماهه بنده دو روز تب داشت به طوری که پاهاش یخ بود و سرش داغ بود بعد از قطع شدن تبش متوجه غده ای در گلوش زیر لاله گوشش شدیم فورا بردیمش متخصص کودکان بهش سیفکسین داد گفت سه روز استفاده کنید غده محو نشد بیاریدش بدجوری من و خانمم ترسیدیم خدای ناکرده مشکل اساسی نباشه به نظر میرسه با مصرف انتی بیوتیکه یکنم تورمش کم شده ولی غده که به اندازه ده سانتی میشه همچنان سفت و محکمه چه امر میفرمایید.ضمنا بنده ساکن اهوازم

تاریخ : ساعت :

با سلاو و تشکر غدد لنفاوی گردنی بیش از 3 سانتی متر نیاز به ببرسی دارد. اگر پاسختان را نیافتید، پرسش خود را برای من بفرستید.


نام :

پرسش :

کد را در کادر زیر وارد نمائید :


آمار بازدید